راهنمای ارسال مطلب

راهنمای ارسال مطلب

راهنمای تکمیل مشخصات فردی (پروفایل)

مبلغان گرامی با عنایت به تعاملی بودن سامانه تبلیغ تخصصی (رشد) لطفا در اولین ورود به سامانه با رفتن به بخش پروفایل نسبت به بارگذاری تصویر جدید و مناسب فضای مجازی اقدام کرده و موارد ناقص از مشخصات خود را تکمیل و بروز نمایید. توصیه می شود در بخش "زندگینامه" رزومه ای خود را نیز جهت شناخت بهتر و ارتباط گیری مناسب تر سایر مبلغان بارگزاری نمایید و حتی المقدور متن آن مستند به لینک های مربوط به شما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشد.

راهنمای تکمیل اطلاعات و محتوای گروهی

با توجه به اهمیت فعالیت گروهی از نظر دفتر تبلیغات اسلامی و البته شما مبلغان گرامی؛ گروه های تبلیغ تخصصی در سامانه با مشخص شدن اعضاء و نقش آنها در گروه معرفی شده اند. در عین حال توصیه می شود هر گروه با تعیین حداقل یک نفر به عنوان مسئول بروز رسانه ای اطلاعات گروه در سامانه ، نسبت به درج لوگو و نشان مناسب برای گروه، تکمیل معرفی گروه و همچنین ارسال محتواهای مرتبط با گروه اقدام نماید. لازم به ذکر است تهیه لوگو برای گروه مشمول حمایت از سوی دفتر تبلیغات اسلامی می باشد. همچنین توصیه می شود متن معرفی گروه کامل و دربردارنده ظرفیت حداکثری گروه و مستند به لینک های مربوط به شما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشد.

راهنمای ارسال خبر

با توجه به ضرورت اطلاع سایر مبلغان از فعالیت های فردی و گروهی مبلغان تخصصی، امکان ارسال اخبار و گزارش فعالیت های فردی و گروهی در سامانه فراهم شده است. شما می توانید با این سرویس، اخبار مربوط به فعالیت یا حتی پیش فعالیت های خود و گروه تان را جهت اطلاع سایر مبلغان منتشر نمایید. این اخبار در بخش اخبار مبلغان و اخبار گروههای تبلیغی نمایش داده شده و بسته به نوع خبر و سطح آن، در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ و همچنین سایر خبرگزاری های مرتبط نیز نشر داده خواهد شد. حتی المقدور از ادبیات خبری و نسبتا کوتاه ولی گویا استفاده کنید و از بارگذاری تصویر مرتبط با خبر، غافل نباشید. درج کلیدواژه و تعیین دسته خبری و موضوعی نیز اهمیت به سزائی در سئو و دیده شدن خبر ارسالی شما خواهد داشت.

راهنمای ارسال اثر

اکثر مبلغان تخصصی، صاحب آثار مختلفی در قالب کتاب، مقاله، سخنرانی در همایش یا کارگاه ها و حتی سخنرانی عمومی هستند. آثاری که پیشتر تهیه و منتشر شده ان و تجمیع آنها به عنوان بانک اطلاعات مبلغ یا حتی گروههای تبلیغی که کار مشترک دارند، برایشان مهم و در شناخته شدن جایگاه علمی و فرهنگی ایشان موثر است. به همین جهت، امکان ارسال کلیه آثار برای مبلغان و گروههای تخصصی در سامانه تدارک دیده شده است. پس از معرفی عنوان اثر، می توانید فایل کامل اثر یا لینک آن در سایت های معتبر و ماندگار را ضمیمه نمایید . ترجیحا برای هر اثر، تصویری نیز قرار دهید و همچنین نسبت به درج کلید واژه مرتبط و تعیین موضوع اثر اقدام کنید.
از سوی دیگر هر مبلغ تخصصی در مناسبت های فرهنگی و اجتماعی یا به فراخور مسائل مرتبط با آن، دیدگاه و نظراتی دارد و به حق تمایل دارد آنها را در معرض اطلاع و نظر دیگران قرار دهد. بر همین اساس در سامانه بخشی جهت انتشار دیدگاه ها و یادداشت های مبلغان تخصصی در نظر گرفته شده تا نظرات خود را در قالب مقاله اینترنتی (اثر نوشتاری) با دیگران به اشتراک بگذارند. مقاله اینترنتی حداکثر 500 کلمه و بی نیاز از منابع و رفرنس های متعدد است و قابلیت ایده پردازی و جریان سازی خوبی دارد. این مقالات در صورت اقبال عمومی و تمایل نویسنده، در پایگاه اطلاع رسانی بلاغ نیز قابل نشر بوده و از آن طریق می تواند برای سایر خبرگزاری ها و محافل علمی و فرهنگی مرتبط نیز در دسترس و قابل بازنشر باشد. درج تصویر مرتبط، کلیدواژه مرتبط و تعیین دسته موضوعی کمک شایانی به بهتر دیده شدن مقاله اینترنتی خواهد داشت.

راهنمای شبکه رشد

شاید یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش های سامانه ، شبکه اجتماعی آن باشد. این بخش بر اساس نیاز عمده مبلغان و گروهها در آشنائی و امکان همکاری یا استفاده از ظرفیت سایر مبلغان در فعالیت های فرهنگی و تبلیغی طراحی شده است و مبلغان ضمن معرفی اجمالی خود که در بخش پروفایل داشتند، نیازها، ظرفیت ها یا حتی ایده ها و طرح های خود را با دیگران مطرح کرده و از آنان برای مشارکت و همکاری یاری می گیرند.

1. ارسال محتوا یا پست
در شبکه اجتماعی تبلیغ تخصصی، مبلغان محتوای مد نظر خود را در قالب پست منتشر می کنند که می تواند شامل دسته بندی های متعددی باشد. الصاق تصویر یا فایل صوتی یا تصویری یا هر نوع فایل دیگر در این بخش به کامل بودن آن کمک می کند.

2. انتخاب دسته، انتخاب موضوع تخصصی مرتبط - کلیدواژه زنی
شبکه اجتماعی جهت اعلام آمادگی همکاری تبلیغی، جهادی، همکاری در تهیه محتوا، همکاری مجازی یا رسانه ای یا اعلام نیاز به هر یک از این موارد ، همچنین عضویت و توافق برای تشکیل گروه تبلیغی یا پذیرش عضو برای تکمیل گروه قابل استفاده است. علاوه بر اینکه مبلغان می توانند تجربه تبلیغی و مهارتی ، نکات علمی و دستاوردهای جدید، یا اطلاع رسانی های تخصصی و عمومی مرتبط را در این بخش انجام دهند. مشخص کردن دسته بندی پست ارسالی در هریک از این موارد ، و تعیین رشته تخصصی تبلیغی مرتبط با پست و همچنین درج کلید واژه و هشتگ های کاربردی، شما را در رسیدن به هدف خود از پست ارسالی سرعت بخشیده و سایر اعضاء شبکه نیز راحتتر می توانند به محتوای مورد نظر شما برسند.

3. نظر دادن یا پاسخ به پست
برای سهولت ارتباط گیری عمومی در شبکه اجتماعی، مبلغان می توانند ذیل هر پست شبکه اجتماعی نظر و پاسخ درج کنند و این مساله زمینه مشارکت همگانی در تکمیل دیدگاه و طرح شما را فراهم خواهد کرد. البته در صورت نیاز به ارتباط خصوصی با صاحب پست ارسالی یا هر یک از مشارکت کنندگان در بحث، این امکان نیز وجود خواهد داشت.

4. دنبال کردن افراد هم سو و مورد علاقه
هر مبلغ بسته به موضوع فعالیت خود و علایق و شناختی که از اعضاء شبکه پیدا می کند، می تواند برخی از آنها را دنبال کرده و مطالب ارسالی آنها در اولین مراجعه مشاهده نماید. همچنین در صورت انصراف با گزینه ، دنبال نکردن ، مطالب ایشان فقط در بخش عمومی قابل نمایش خواهد بود.

5. فیلتر کردن مطالب ارسالی
همچنین جهت سهولت دسترسی به محتواهای شبکه اجتماعی امکان فیلتر محتواها بر اساس دسته بندی شبکه اجتماعی، و موضوع تخصصی مرتبط با آن نیز وجود دارد و به فرض افراد می توانند با انتخاب دسته" آماده همکاری در طرح فرهنگی تبلیغی" و موضوع تخصصی " نقد وهابیت" پست ها و افرادی را که در ضمن پست برای همکاری در طرح های نقد وهابیت اعلام آمادگی کرده اند، مشاهده نماید و ذیل پست یا به صورت خصوصی با ایشان مذاکره نماید.