مهم‌ترين پيام عاشورا چه بود؟

سخنران نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا از احياي نماز، ارتباط با برادران و خواهران ديني، رفع گرفتاري از مسلمانان، دوري از افراد نااهل و نادان و اعتماد به ديانت به عنوان پيام‌هاي مهم قيام اباعبدالله الحسين (ع) نام برد.
حجت الاسلام محمدعلي فرشاد در مراسم سخنراني و عزاداري كه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا هر روز پس از نماز صبح در صحن حرم مطهر حضرت سيدالشهدا (ع) برگزار مي‌شود به بيان فلسفه قيام عاشورا و پيام‌هاي مهم آن پرداخت.
وي در ابتدا زائران را به قرائت همراه تدبر در آيات قرآن دعوت كرد و با بيان اينكه با تدبر و تأمل در آيات قرآن است كه مي‌توان مفاد آن را به خوبي در اجتماع پياده كرد، مهم‌ترين پيام‌هاي قيام اباعبدالله الحسين (ع) بر عليه طاغوت را براساس آياتي از قرآن كريم تبيين كرد.
سخنران نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به تلاش دشمن براي جدا كردن مسلمانان از قرآن، هدف استكبار را از بين بردن فرهنگ قرآن در جوامع عنوان و اظهار كرد: دشمنان مي‌خواهند قرآن را از سفره مردم حذف كنند تا ديگر با فرهنگ قرآن آشنا نشوند.
وي در ادامه و در بيان مهم‌ترين پيام‌هاي قيام عاشورا براساس آياتي از كلام الله مجيد، گفت: مهم‌ترين پيام عاشورا ارتباط با خدا و نماز است چراكه امام حسين (ع) كشته نماز است و اگر زن و بچه آن حضرت به اسارت گرفته شدند به خاطر احياي نماز بود.
حجت الاسلام فرشاد با تأكيد بر انجام فريضه نماز اول وقت، ارتباط با برادران و خواهران ديني به ويژه افراد با ايمان، رفع گرفتاري از مسلمانان، دوري از افراد نا اهل و نادان و اعتماد به ديانت، فقه و فقاهت را از ديگر پيام‌هاي مهم قيام اباعبدالله الحسين (ع) عنوان كرد.
منبع: http://aghigh.ir

افزودن دیدگاه جدید