کانال مقامات الهی

کانال مقامات الهی

طبق صریح آیات و روایات، هر کسی عزیز شد به خاطر عملکرد خودش است و هر کسی ذلیل شد به خاطر عملکرد خودش می باشد.
در این عالم اعمالی وجود دارند که با انجام آنها درِ رحمت و برکت به روی انسان باز می شود و اعمالی وجود دارند که با انجام دادن آنه درِ نکبت به روی انسان باز می شود و در اینکه کدام یک از این دو دسته اعمال را ما انجام می دهیم اختیار دست خودِ ماست.
خواسته هایی هستند که تا آخر عمر به آنها نیازمندیم و در زندگی ما وجود دارند که عبارتند از :
1- خدایا می خواهم در دلها محبوب باشم و مردم مرا دوست داشته باشند چکار باید کنم تا این محبوبیت را بدست آورم ؟
در سوره ی مریم آیه ی 96 می فرماید : ان الذین آمنوا و عملوا الصالحت سیجعل لهم الرحمن وُدّا . یعنی اگر می خواهی که خداوند محبت تو را در دل دیگران بیاندازد و تو را محبوب کند در کنار ایمان باید عمل صالح انجام بدهی و این عمل صالح باعث محبوب شدن انسان میشود.
2.  خدایا می خواهم در دیده ها عزیز باشم ( چون گاهی انسان محبوب دیگران است اما دیگران با دید عزت به او نگاه نمی کنند ) چکار کنم تا عزیز شوم ؟
در سوره ی منافقون آیه ی 8 آمده : و لله العزّه و لرسوله و للمومنین . یعنی اگر کسی بخواهد عزیز شود باید به خداوند عالم و رسولش و مومنین خود را پیوند دهد.
3- خدایا دنیا را دارِ بلا قرار داده ای چکار کنم که از منگنه ی بلا موفق بیرون بیایم؟
در سوره ی طلاق آیه ی 2 می فرماید : من یتق الله یجعل له مخرجا. یعنی اگر می خواهی در مشکلات راه خروجی پیدا کنی و موفق بیرون بیایی، تقوا داشته باش.
4- خدایا دوست دارم کارهایی را انجام دهم که اعضاء و جوارح من برای آن خلق شده اند، چشم آنچه را که باید ببیند، ببینم . دست آن کاری را که باید انجام بدهد، انجام بدهم و ...
چکار  کنم ؟ در آیة الکرسی آمده که : الله ولیّ الذین آمنوا. یعنی اگر ایمان درستی داشته باشیم آنوقفت خودِ خداوند عالم سرپرست ما می شود وقتی خدا سرپرست شد همه ی کارها درست می شود.
5- خدایا، کلک و حقّه در مردم زیاد شده من چکار کنم که حق را از باطل و درست را از نادرست تشخیص بدهم و گول نخورم و به من حُقّه نزنند؟
در آیه ی قرآن می فرماید :  من یتق الله یجعل له فرقانا.
6- خدایا من چکار کنم که در زندگی خودم مسیر درست را طی کنم و از مسیر حق منحرف نشوم ؟ در آیه آخر سوره ی عنکبوت می فرماید : و الذین جاهدوا فینا لنهدینّم سبلنا. یعنی اگر می خواهی مسیر درست را طی کنی باید مجاهده کنی باید جهاد با نفس داشته باشی.
7- خدایا می خواهم همیشه با من باشی و در همه جا و همه حال خدا را حاضر و ناظر ببینیم .
در آیه ی قرآن داریم :  ان الله مع الذین اتقوا (نحل آیه آخر)

 

آثار نوشتاری

ارسال پیام