زيارت، فرصت دوباره اي براي تمسك به اهلبيت

زيارت، فرصت دوباره اي براي تمسك به اهلبيت

حجت الاسلام و المسلمين سيد مرتضي صالحي خوانساري در جمع زائران عتبات عاليات در حرم مطهر حضرت باب الحوائج، دنيا را همچون دريا خواند كه ممكن است هر كسي در آن غرق شود و افزود: پيامبراسلام (ص)، خاندان اهلبيت (ع) را به كشتي نوح تشبيه مي كنند كه هر كس به آنان متوسل شد، نجات خواهد يافت .
وي افزود: امام حسين (ع) هم كشتي نجات است كه نه تنها كساني را كه خود به سوي ايشان مي آيند، نجات مي دهد، بلكه خود در به نجات ديگر غريق ها در عالم مي رود .
سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به حديثي از رييس مكتب جعفري افزود: به فرموده ايشان، همه اهلبيت (ع) كشتي نجات هستند، اما كشتي نجات امام حسين عليه السلام بزرگ تر است و همراه شدگان با ايشان، سريع تر نجات مي يابند .
وي تمسك جستن به خاندان پاك اهلبيت (ع) را از ويژگي هاي شيعيان خواند و گفت: سفرچند روزه به عتبات عاليات، فرصت مناسبي است تا با زيارت ائمه هدي (ع) و معرفت بيشتر، به ميهن باز گرديم و در برخي رفتارهاي نادرست پيش از سفرمان، تجديد نظر كنيم .
در پايان اين برنامه فرهنگي ، يكي از مداحان اهلبيت (ع) در مظلوميت اهل بيت عصمت و طهارت (ع)، به مرثيه سرايي پرداخت و زائران عتبات عاليات، در مصائب حضرت سيدالشهدا(ع) و خاندان و ياران با وفايشان در واقعه كربلا، اشك ماتم ريختند .
گفتني است برنامه هاي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا، شامل سخنراني و مداحي و مرثيه سرايي، هر روز صبح پس از نماز جماعت صبح، و زيارت عاشورا در صحن حرم مطهر حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و هر شب ، پس از نماز جماعت مغرب و عشاء، در سرداب حرم مطهر حضرت ابالفضل العباس (ع)، براي زائران ايراني عتبات عاليات، برگزار مي شود .
منبع: http://aghigh.ir

آثار نوشتاری

ارسال پیام