صبر و شكر از نشانه هاي مومنان است

صبر و شكر از نشانه هاي مومنان است

حجت الاسلام و المسلمين سيد مرتضي صالحي خوانساري در جمع زائران عتبات عاليات در حرم مطهر حضرت سيدالشهداء افزود: بر اساس روايتي از حضرت رسول اكرم (ص)، مومنان واقعي كساني هستند كه در برابر بلا، صابرند، در همه حال شاكر نعمت هاي الهي هستند، و همواره به قضا و قدر خداي بزرگ، راضي اند .
وي با اشاره به آياتي از كلام الله مجيد گفت: بيشتر گرفتاري هاي انسان ها، به واسطه گناهان و كارهاي ناشايست خود آنهاست، و در برخي موارد هم، ممكن است كه بندگان، گناهي مرتكب نشده باشند، اما خداوند متعال، آنان را به مشكلات و گرفتاري هاي مبتلا مي كند، تا خود واقعي شان را، به خودشان نشان دهد .
سخنران بعثه مقام معظم رهبري افزود: در شرايطي هم خداي بزرگ، وقتي به بنده اي علاقه داشته باشد، در دنيا او را به مشكلاتي مبتلا مي كند تا گرفتاري هاي آخرتش، كمتر شود .
حجت الاسلام و المسلمين صالحي گفت: خداوند متعال، در آخرت، مقام و منزلت ويژه اي به كساني مي دهد كه هنگام مصيبت، راضي به رضاي خدا هستند و انا لله و انا اليه راجعون مي گويند .
وي با بيان اينكه خدا، هميشه و همه جا خداست و ما هم بايد همواره بنده باشيم و بندگي كنيم افزود: بايد همه مان تسليم خواست و مشيت الهي باشيم و بدانيم خداي ارحم الراحمين، تصميم بدي براي بنده اش نمي گيرد .
گفتني است برنامه هاي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا، شامل سخنراني و مداحي و مرثيه سرايي، هر روز صبح پس از نماز جماعت صبح، و زيارت عاشورا در صحن حرم مطهر حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و هر شب ، پس از نماز جماعت مغرب و عشاء، در سرداب حرم مطهر حضرت ابالفضل العباس (ع)، براي زائران ايراني عتبات عاليات، برگزار مي شود .
منبع : http://aghigh.ir

آثار نوشتاری

ارسال پیام