مرکز تحقیقات سلامت معنوی

این مرکز در مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یکی از گروههای سه گانه این مرکز به ریاست جناب آقای دکتر عیسی زاده شروع به فعالیت نموده است. 18 نفر عضو دارد که به صورت بین رشته ای انتخاب شده اند و مدیر گروه و اعضاء به ابلاغ ریاست محترم مرکز تحقیقات قرآن، حدیث و طب و توافق با معاونت محترم فرهنگی دانشگاه، به عضویت این گروه انتخاب شده اند.

هدف از ایجاد این گروه طبق برنامه راهبردی آن عبارت است از: پیشگامی در ترجمان دانش و مرجعیت علمی مترتّب بر سلامت و مراقبت معنوی تولید دانش و علم نافع بومی سلامت و مراقبت معنوی ایجاد نگرش مطلوب در زمینه سلامت و مراقبت معنوی بسترسازی برای خلق دانش سلامت و مراقبت معنوی و انتقال آن در ارکان چهارگانه نظام سلامت(تعلیم و تربیت، پژوهش، مدیریت و خدمات بالینی و در عرصه جامعه)

دفتر گروه سلامت معنوی در مجموعه مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه راه اندازی شده است. برنامه راهبردی گروه با نظر اعضاء نهایی شده است و در وبگاه گروه سلامت معنوی مرکز تحقیقات قرآن در حال بارگذاری هست. همکاری با مجله مطالعات اسلامی در حوزه سلامت مرکز تحقیقات قرآن نیز دنبال می شود. تاکنون چندین مقاله و کتاب با وابستگی گروه سلامت معنوی در حال نهایی شدن چاپ هستند و برخی نیز چاپ شده اند. چشم انداز این گروه را در آینده چگونه می بینید؟ وفق برنامه راهبردی گروه، بیانیه چشم انداز ما عبارت است از: سعی ما بر آن است تا گروه سلامت معنوی، طی پنج سال آینده به عنوان مرکزی پویا، پیشرو و نوآور در ترجمان سلامت معنوی در دانشگاه علوم پزشکی تهران، سطح ملی، منطقه ­ای و بین ­المللی، مطرح شود و با اجرای پروژه ­های پژوهشی بنیادی، توسعه ­ای و کاربردی و عضویت در طرح­ ها و انجمن ­های ملی به افزایش رتبه و امتیاز عملکرد گروه، بتواند موضوعات ارتقاء سلامت معنوی را به عنوان اولویت ذینفعان درون و برون نظام سلامت و سازمان جهانی بهداشت مطرح نماید و ضمن دستیابی به شاخص­های ترجمان دانش و مرجعیت علمی در سلامت معنوی، به عنوان "مرکز تحقیقات سلامت معنوی" دست یابد. البته بدیهی هست که دستیابی به این چشم انداز، نیازمند همکاری جدی بین بخشی و حمایت جدی مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

دفتر این گروه در مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دارد. بدین وسیله برای انجام تمام پروژه های تحقیقاتی و آموزشی اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه در تمام دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی به صورت مشترک و یا هدایت پایان نامه های ارشد و دکتری و حتی پروژه های تحقیقاتی دانشجویی مراکز تحقیقات دانشجویی، انجمن های علمی و موسسات و مراکز درون و برون دانشگاهی، اعلام آمادگی می نمائیم. اعضاء محترم هیات علمی و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بالینی و پی اچ دی که علاقمند انجام مطالعات در حوزه سلامت معنوی هستند درخواست خودشان را به ایمیل اینجانب ارسال فرمایند تا زمینه چگونگی استفاده از دانش این عزیزان در گروه فراهم بیاید. ایمیل اینجانب هست: mcheraghi@tums.ac.ir و یا به کارشناس گروه، سرکارخانم اوجاقلو به ایمیل ojaghloo_m@yahoo.com ارسال نموده و یا تلفنی با ایشان با شماره تلفن 42910309 هماهنگی لازم را داشته باشند.

نوع اطلاعات
سازمان ها، مراکز و موسسات فعال
پیوست
11111.pdf167.56 کیلوبایت