میرتقی قادری

درباره من

سيد محمد تقي قادري فرزند مير حسين در سال ۱۳۳۷ در روستاي پشتكوه از توابع استان ساري به دنيا آمد.
از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۷۵ درس خارج فقه و اصول را در محضر اساتيد بزرگ حوزه علميه قم، حضرات عظام فاضل لنكراني و شيخ جواد تبريزي گذرانده است.
در همين دوران، منطق و فلسفه (منظومه سبزواري، بدايه و نهايه و اسفار) را در محضر اساتيد بنام حضرت آيات جوادي آملي، حسن زاده، انصاري شيرازي، مصباح و ابراهيم اميني و مباحث معرفتي را در محضر آيت الله شهيد بهشتي تلمذ كرده‌ است.
براي آمادگي تدريس در دانشگاه در دوره آموزشي مؤسسه در راه حق شركت كرده و از درس آيت الله مصباح يزدي بهره گرفته و موفق به اخذ مجوز تدريس استادي در دانشگاه مي‌شود.
از سال ۶۴ تاكنون در دانشگاه كرمان، شهيد محلاتي قم، دانشگاه آزاد اسلامي اراك و بروجرد مشغول تدريس دروس فلسفه، كلام، معارف و تاريخ اسلام در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد بوده‌ است.
ايشان سابقه ۳۰ تدريس سطوح عالي حوزه (مكاسب و كفايه) و نيز به مدت ۱۲ سال درس خارج فقه و اصول در مدرسه فيضيه را در كارنامه خود دارد.
همچنين از سال ۶۲ تاكنون در مدرسه مباركه حجتيه و جامعة‌ المصطفي در مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا و در مؤسسه آموزشي امام خميني (ره) تدريس مكاسب و كفايه را بر عهده داشته است.
از جمله تأليفات استاد قادري:
• ولايت مطلقه فقيه
• راه‌هاي خودسازي جوانان
• بركدامين مصيبت بايد گريست (تاريخي)
در حوزه رسانه نيز همكاري با شبكه‌هاي استاني اصفهان، لرستان سمنان را داشته‌ و برنامه پرسمان اربعين را در راديو معارف به عنوان كارشناس اجرا كرده است.