مصطفی ملک محمدی

درباره من

*لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید متولد چه سالی و در کجا هستید؟

-اینجانب مصطفی ملک محمدی متولد تهران سال 1339 بنده بیست و خورده­ ای سال در تهران بودم بعد بقیه عمرمان در قم هستش حدود 35 سال مقطع ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان را در تهران خواندم تهران در مدرسه آقای مجتهدی درس می ­خواندیم یعنی یکی از استاد های اولیه ما مرحوم آیت الله مجتهدی هستش.

بعد از حدود سه سال از تهران آمدم قم و در قم دیگر مشغول هستیم الان حدود 35 سال است. سطح را در مدرسه به صورت آزاد خواندیم و بعد درس ها را همین طور ادامه دادیم آیت الله استادی و خدا رحمت کند آیت الله وجدانی از اساتید سطح ما بود آیت الله اعتمادی ، آقای محقق داماد درس های خارج هم خدمت آیت الله فاضل بودیم.

آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله وحید در خدمتشان هستیم بنده بعد از یک مدت تحصیل همان جور که درس حوزه می­خواندیم وارد دانشگاه شدم و رشته علوم سیاسی در دانشگاه باقرالعلوم را هم گرفتیم در مقطع کارشناسی و حدود بیست سال هم هست که درس خارج را مشغول هستم.

*بفرمایید که چند سال به تبلیغ می­پردازید؟

-تبلیغ هم حدود سی و پنج سال

*به زبان دیگری غیر از فارسی هم تسلط دارید؟

-بله عربی مقداری و انگلیسی به خاطر رشته دانشگاهی­مان

*تبلیغ در خارج از کشور هم انجام داده­اید؟

-بله من در سوریه مدتی برای تبلیغ بودم و در عراق هم چون من روحانی کاروان هم هستم به عراق هم خب می­رویم و در عربستان سعودی هم آن موقع که آزاد بود و می­توانستیم با آن ها صحبت کنیم تبلیغ داشتیم هم مناطق شیعه­ نشین رفتیم و با آن ها صحبت کردیم و برنامه داشتیم هم منطقه اهل تسنن و آن مقداری که به اصطلاح می­توانستیم و توان داشتیم و مجوز داشتیم دانشگاه هم بنده تدریس کردم دانشگاه تهران دانشگاه علمی کاربردی بنده تدریس داشتم هم رشته علوم سیاسی و هم معارف دینی تدریس داشتم.

*آیا سابقه مدیریت ، ریاست و یا تدریس داشته اید ؟

-در همین قم یک رشته تخصصی هستش به نام مدیریت مساجد آقای قرائتی حدود بیست سال با ایشان کار کردیم و تدریس داشتم در این قسمت به اصطلاح مدیریت مسجد که طلبه ها را گزینش می­کنم و یک دوره چهار ماهه برایشان داریم بنده هم تدریس دارم در آن جا و داشتم و خودمم به اصطلاح درس های تخصصی خارج آنجا باز تخصصی مسجد را خواندیم .

مدیریت اجرایی هم داشتم بنده سه سال هم اوایل انقلاب عضو سپاه بودم که آن جا مسئول آموزشی روابط بین الملل بودم حتی قم هم که آمدم باز یک سال هم مشغول تدریس بودم تدریس هم شامل افغانی ها بود هم شامل عراقی ها بود گروه هایی را می­آوردند برای تدریس هم به افغانی ها و هم به عراقی ها درس می­دادیم درس عقاید اخلاق تفسیر .