قرآن کتاب زندگی باشد، نه فقط زینت مجالس

قرآن کتاب زندگی باشد، نه فقط زینت مجالس

امروزه قرآن بیشتر زینت مجالس آن هم مجالس ختم و عزای ماست تا کتاب زندگی، چه اشکالی دارد که ما مجالس شادی خود را حتی مراسم عروسی را با خواندن قرآن مزین سازیم.
عقیق:حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی، شامگاه دوشنبه در جمع عزاداران حسینی در حسینیه جواد الائمه(ع) اصفهان با اشاره به اهمیت انس با قرآن در زندگی انسان،  گفت: طبق روایات ائمه اطهار(ع)، خانه ای که در آن قرآن خوانده شود، برکت و گشایش زیاد می شود و گره در کار اهل آن نمی افتد و ملائکه نیز در آن خانه حضور می یابند.
وی با بیان اینکه اهل بیت(علیهم السلام) باطن و حقیقت قرآن بودند، اظهار داشت: شیعیان نیز باید به تاسی از ائمه معصومین (ع) به معارف قرآن آشنا باشند، ولی متاسفانه شاهد هستیم که برخی بهانه می آورند که ما برای قرآن خواندن فرصت نداریم و لذا قرآن در نزد ما مغفول واقع شده است.
حجت الاسلام عالی  عنوان کرد: اکثریت جامعه امروزی ما آشنایی عمیقی با سرچشمه ها، منابع دینی و معارف قرآنی ندارند، در این زمینه نهج البلاغه و صحیفه سجادیه حتی از قرآن هم غریب تر هستند.
این کارشناس دینی با اشاره به اینکه اگرکسی انس با قرآن بگیرد، خداوند در زندگی او حضور پیدا می کند، به تفاوت قرآن با دیگر کتب الهی پرداخت و گفت: محور در قرآن خداست در صورتی که در تورات و انجیل و دیگر کتب آسمانی محور خدا نیست، بلکه انسان است.
حجت الاسلام والمسلمین عالی، زیربنای فرهنگ غرب را که امروزه فرهنگ غالب در دنیاست، اومانیسم و انسان محوری دانست و گفت: در اسلام رضای خداوند فرهنگ غالب است.
وی با تاکید بر اینکه قرآن امروزه بیشتر زینت مجالس آن هم مجالس ختم و عزای ماست تا کتاب زندگی گفت: چه اشکالی دارد که ما مجالس شادی خود را حتی مراسم عروسی را با خواندن قرآن مزین سازیم.
این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: به هر نحوی ارتباط با قرآن  داشته باشیم، باعث به همان طریق شفاعت قرآن نصیب ما می شود، لذا شفاعت از قیامت از همین دنیا شروع می شود، بنابراین حتی اگر قرآن را همراه خود داشته باشید و یا به قرآن نگاه کنیم می توانیم از آن بهره ببریم.
 حجت الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به اهمیت خواندن روزانه قرآن و اینکه برخی نداشتن وقت و مشغله کاری را بهانه برای نخواندن قرآن قرار می دهند، اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) با همه مشغله ای که به عنوان رهبر یه کشور اسلامی داشتند، اما روزانه تا 3 جزء قرآن می خواندند، لذا ما نباید عبادات خود را منحصر به مسجد کنیم و در خانه هایمان نیز قرآن بخوانیم.
وی در ادامه تاکید کرد: همیشه در همه حال و در همه کارهایمان «بسم الله الرحمن الرحیم» بگوییم. در روایتی پیامبر(ص) می فرمایند اگر بنده موقع خواب بسم الله بگوید خداوند به ملائکه می گوید نفس هایش را بشمارید و تا صبح برای او ذکر نوشته می شود.
کارشناس مسائل مذهبی در پایان با اشاره به فعالیت هزاران سایت و شبکه های متعدد ماهواره ای و اینترنتی در راستای اهداف دشمنان اسلام، گفت: در شرایطی که مدیریت فضای مجازی دست ما نیست، می توانیم از طریق انس با قرآن شیطان را از خود و جوانان دور کنیم و از آسیب های فضای مجازی در امان ماند.
حجت الاسلام والمسلمین عالی همچنین اظهار امیدواری کرد: با تشکیل شورای عالی فضای مجازی به دستور مقام معظم رهبری، هرچه زودتر اینترنت ملی راه انداری شود.
منبع:حوزه

 

آثار نوشتاری

ارسال پیام